Wydawca treści Wydawca treści

Certyfikaty

Nadleśnictwo Czaplinek wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, która posiada dwa certyfikaty gospodarki leśnej. Gwarantują one, że lasy Nadleśnictwa są zarządzane w sposób właściwy, z szczególnym uwzględnieniem aspektów przyrodniczych oraz społecznych.

 

Forest Stewardship Council - FSC

Międzynarodowy certyfikat FSC od 2007 roku potwierdza, iż gospodarka leśna na terenie naszego nadleśnictwa jest prowadzona na każdym etapie gospodarowania zgodnie z standardem - od wysiania nasion w szkółkach leśnych, poprzez wszelkie zabiegi hodowlane i ochronne prowadzone w drzewostanach, do pozyskania i sprzedaży drewna. Świadczy także o spójnej realizacji celów na wszystkich zakresach działalności zwłaszcza ekologicznej, społecznej i ekonomicznej.

 

Programme for Endorsement of Forest Certification Schemes - PEFC

Uzyskany w 2011 roku międzynarodowy certyfikat PEFC potwierdza rzetelności pracy i zgodność prowadzonej gospodarki leśnej z polskimi kryteriami i wskaźnikami trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasami.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

X Grzybobranie TPL 2018

X Grzybobranie TPL 2018

X Grzybobranie TPL 2018

W sobotę, 06.10.2018 r. odbyła się jubileuszowa X edycja Grzybobrania pod przewodnictwem Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Szczecinku. Współorganizatorami imprezy byli m.in. Nadleśnictwo Borne Sulinowo, Nadleśnictwo Czarnobór, Nadleśnictwo Czaplinek, a także Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie i Stowarzyszenie Przyrodników "Ostoja Pomorska" w Złocieńcu.

Ideą imprezy było popularyzowanie idei ochrony środowiska i przyrody poprzez racjonalne korzystanie z zasobów naturalnych oraz integracja wielopokoleniowa uczestników spotkania. Po obowiązkowej rejestracji oraz wysłuchaniu instruktażu dotyczącego rozpoznawania i sposobu zbioru grzybów, uczestnicy ruszyli do lasu. Pomimo niewielkich zbiorów, humory dopisywały. Po zbieraniu grzybów można było wykazać się podczas innych konkurencji tj. strzał z łuku do dyni, rozpoznawanie zwierząt czy podjąć próbę zbudowania na czas wieży z klocków drewnianych. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs "1 z 10-ciu", podczas którego trzeba było wykazać się nie lada wiedzą z zakresu gospodarki leśnej, ochrony przyrody czy łowiectwa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za wyjątkowo spędzony czas i wspólną zabawę.