Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikaty

Nadleśnictwo Czaplinek wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, która posiada dwa certyfikaty gospodarki leśnej. Gwarantują one, że lasy Nadleśnictwa są zarządzane w sposób właściwy, z szczególnym uwzględnieniem aspektów przyrodniczych oraz społecznych.

 

Forest Stewardship Council - FSC

Międzynarodowy certyfikat FSC od 2007 roku potwierdza, iż gospodarka leśna na terenie naszego nadleśnictwa jest prowadzona na każdym etapie gospodarowania zgodnie z standardem - od wysiania nasion w szkółkach leśnych, poprzez wszelkie zabiegi hodowlane i ochronne prowadzone w drzewostanach, do pozyskania i sprzedaży drewna. Świadczy także o spójnej realizacji celów na wszystkich zakresach działalności zwłaszcza ekologicznej, społecznej i ekonomicznej.

 

Programme for Endorsement of Forest Certification Schemes - PEFC

Uzyskany w 2011 roku międzynarodowy certyfikat PEFC potwierdza rzetelności pracy i zgodność prowadzonej gospodarki leśnej z polskimi kryteriami i wskaźnikami trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasami.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Grzybobranie na Hubertówce "Zofiówce"

Grzybobranie na Hubertówce "Zofiówce"

Korzystając z nieco już chłodniejszych, ale nadal pogodnych, wrześniowych dni oraz trwającego sezonu grzybowego postanowiliśmy wybrać się z dziećmi do lasu, by przekonać się, czy wiedzą, które grzyby można bezpiecznie zbierać.

W dniach 21-27 września gościliśmy na Hubertówce "Zofiówce" dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Czaplinku, Publicznego Przedszkola w Czaplinku, Publicznego Przedszkola w Czaplinku - oddział Broczyno, Przedszkola Specjalnego w Czaplinku, Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka w Połczynie Zdroju, Niepubliczego Przedszkola "Edukacja" w Czaplinku, Niepublicznego Przedszkola "Małe Przedszkole" w Łubowie, Szkoły Podstawowej w Czaplinku oraz Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu.

Oczywiście las to nie tylko grzyby, więc opowiadaliśmy o tym, co jeszcze ciekawego można w lesie spotkać. Dzieci dowiedziały się jaką rolę w lesie pełni martwe drewno, jakie wyróżniamy gatunki drzew oraz po czym je rozpoznawać. Podczas spaceru poznały rodzaje budek lęgowych dla ptaków oraz gatunki ptaków je zamieszkujących.

Po spacerze przyszedł czas na zapoznanie się z charakterystyką pracy z pszczołami oraz degustację miodów. Jak co roku nie zabrakło przejażdżki bryczką konną.

Serdecznie dziękujemy za pomoc Panu Konradowi Fujarskiemu, miejscowemu wytwórcy miodów drahimskich oraz Panu Gabrielowi Krzysztofiakowi, właścicielowi bryczki.

Dziękujemy za udział. Pozdrawiamy!