Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

„Zielona Flaga”- Eco-Schools

„Zielona Flaga”- Eco-Schools

22 marca 2013r. Nadleśnictwo Czaplinek oraz nauczyciele Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół w Czaplinku zorganizowali prelekcję w ramach programu Eco-Schools.

     W dniu 22 marca 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Parkowej odbyły się zajęcia kameralne mające na celu poszerzenie wiedzy przyrodniczej naszych uczniów. Prelekcje prowadzone były przez osoby, które od wielu lat działają na niwie ochrony przyrody w regionie zachodniopomorskim. Jako pierwsza przed czaplinecką młodzieżą wystąpiła Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego Pani Dorota Janicka, przybliżając zawiłą strukturę oraz historię form ochrony przyrody w Polsce. Pan Cezary Korkosz Przedstawiciel Komitetu Ochrony Orłów, zawodowo zajmujący się fotografią przyrodniczą, omówił tematyke związaną z ochroną gatunkową ptaków szponiastych w Polsce. W drugiej godzinie spotkania głos zabrały pracownice Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie Wydziału Spraw Terenowych w Złocieńcu Beata Gorgowienko i Katarzyna Moczarska Ryczko. Szczegółowo omówiły problemy społeczne związane ze wzrostem liczebności populacji żubra i wilk na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego.

     Druga część spotkania odbyła się w stuletnim bukowym lesie gdzie o cięciach pielęgnacyjnych i rębnych na leśnych siedliskach naturowych mówili leśniczy Marcin Kowalski oraz specjalista służby leśnej Tomasz Lubczyński. Spotkanie w przepięknej zimowej scenerii uwieńczone zostało ogniskiem oraz symbolicznym poczęstunkiem.

                                                        Tomasz Lubczyński